Bratislava Most SNP

Hotel Siréna v Janskych Lazňach už neexistuje. (Poslala Petráňová)

Poloha

na úpatí Černé hory nad Janskými Lázněmi, v blízkosti lanovky (ca. 400 m) a ostatních vleků (přibližovací vlek Idyla k nové čtyřsedačkové lanovce Protěž přímo před hotelem) a ostatních vleků, od lázeňnské promenády a centra cca 500 m

Hostel

vhodný pro krátkodobé pobyty jednotlivců či menších skupin, jednoduché vybavení

Pokoje

jedno až čtyřlůžkové pokoje mají umyvadla s teplou a studenou vodou, sprchy a WC jsou v dostatečném množství na patrech.

Stravování

pobyt je bez stravy. K dispozici je společná vybavená kuchyň s lednicí, v přízemí se i nachází jídelna, kde je možné si uvařené jídlo zkonzumovat

Pre polioobrnárov je to kus historie a spomienok.

Moji milí kamaráti, 

posielam Vám krátke video - prezentáciu skútra angl.výroby, ktorý sme kúpili, hlavne, pre manžela, od pani z Trenčína. Nie je celkom nový, ale málo používaný a zachovalý béžovej farby, tak snáď dlho poslúži. Rozhodli sme sa preňho preto, lebo elek.pohon na mechanický vozík by si sám manžel nedokázal pripevniť kvôli slabým rukám a lepšie sa mu z neho vstáva, pretože sedadlo sa otáčať do strán. Už sme ho vyskúšali, paráda. Majte sa fajn a opatrujte sa. Pá. Anna

Anka, mala si natočúť vlastné video s komentárom. 

Niže  ze odkaz na youtube. Začiarni oba https, klikni pravo myšou s klikni preist na youtube sa ti objavi....objavi sa Ti prezentácia skutra.

https://www.youtube.com/watch?v=J3copNzi-aM<https://www.youtube.com/watch?v=J3copNzi-aM>


Petraňová poslala video

Aktuálne aj po desiatich rokoch. To čo sa považovalo za srandu je dnes tu...

Oľkovanie 

V Českej republike je veťa zaujimavých pamiatok.

K takým Veľkým Losinám viaže polioobrnarov množstvo zážitkov.

Klikni na stiahnuť Česko..., klikni uložiť súbor a na dolnej lište je si ho možno pozrieť

Katarína Kolníková písala list Ježiškovi r. 2005

Katarína Kolníková písala list Ježiškovi - r.2005


Milý Ježiško,

já vím, starí ludý už málo píšu Ježiškovi, skór sa k nemu mollá. Ale já ty predsa len neská stem napísat pár rádkov. Volám sa Katarína Kolníková, budem mat osemdesát rokov, a teda som sa Tvojím pričineným dožila požehnaného veku. Báraj mi nohy neslúža, hlava mi slúži dobre, za čo Ty stem podakuvat osobitne. Teda vím čosik o živote. Ale Ty víš vácej. Ty víš šecko. Ježiško, kopu rokov som robila pestúnku v materskej školke, ale aj som chodyla po javiskových deskách, aby som spolu s naším dyvallom ludý vácej potešila, jako postrašila.

A preto Ta stem poprosit o to, aby tu aj na budúci rok bolo vácej takých, čo ludý potešá, jako tých, čo ludý zesmutná. A též daj, milý Ježiško, nech sú tu zasek a na furt dety a stromy zdravé, voda pitná a vzduch na dýchaný. A nech je tu medzi nama o čosi menej závistlivcov a chamtyvcov, ale za to vácej tých šikovných, múdrych, a ked sa poštastý aj vtypných ludý. Teda - nech je to tu na budúci rok o čosi fungujúcejšé, vonavejšé a luckejšé. Tak nám pri tom pomáhaj. A ver mi, Ježiško, čosik pre to urobím aj já.

--Vánoce 2005------------------------

Keby teta Kolníková vedela ako to bude na tomto svete vyzerať o 15 rokov, tak by určite rozšírila svoje prosby.

Stýčko Jožko v rádiu Slovensko

Milí  polio obrnári 

Moja neter Janka Lowinski bola hostka v rádiu Slovensko, relácia Pyramída. Použila môj životný príbeh ako dokaz, že keď človek niečo chce tak nemusí plakať a bedákať. Aj  to naše chcenie, milí obrnári, môže byť impulzom pre inych.

Reláciu si možno vypočuť na 

https://radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a520/00/0024/002492/00249274-1.mp3

o strýčkovi Jožkovi hovorila v čase  o 8mej minuty do 16tej minuty. Celá relácia trvá cca 1,5 hodiny s pesničkami. Janka je silná žena, mama Leoška a manželka managera narodeneho v Nemecku. Okrem starosti o svoju rodinu pomaha aj inym. Reláciu je dobré vypočut si celú.

Váš Jozef Danek

 

Anka Porembová poslala - boj proti corone cesnakom

COVID-19! Tím je dosaženo následujících efektů:

- "zabitý" COVID-19 přestává ničit lymfoidní tkáň tenkého střeva. Výsledkem je, že lymfoidní tkáň nadále funguje správně, tj. produkují protilátky a imunoglobuliny;

- poškozený imunitní systém se rychle zotavuje a posiluje, což vede k významnému zvýšení imunity tkáně v plicní tkáni. Nepřekonatelná bariéra vzniká pro COVID-19, ale také pro mikroby (stafylokoky atd.) A houby, které také představují významné nebezpečí v případě koronavirové pneumonie;

- pod vlivem "česnekové vody" se v tenkém střevě odehrává velmi zajímavý sled událostí. "Zabitý" a oslabený "česnekovou vodou" COVID-19 není už nic jiného než přírodní vakcína, přirozeně se formovaná uvnitř lidského těla.

Jak víte, vytvoření umělé vakcíny vyžaduje vysoce vybavenou a velmi nákladnou laboratoř a práci vysoce kvalifikovaného personálu. Práce na vytvoření umělé vakcíny pokračují po dobu 6-9 měsíců, a průmyslová výroba je nákladná a časově náročná.

Po užití "česnekové vody" se v tenkém střevě vytvoří přírodní vakcína za 30-40 minut a zcela zdarma. Přírodní vakcína začíná aktivně vytvářet specifickou imunitu proti COVID-19. Řetěz ničivých patologických jevů v lidském těle způsobených COVID-19 je tedy přerušen a zničen na samém začátku a nemá pokračování.

Tělo nejpřirozenějším způsobem abych tak řekl plánovaně, bojuje a poráží COVID-19. Současně je zcela vyloučen nouzový a stresující způsob boje z těla a plánovaným způsobem působí proti viru Výsledkem je, že vzniklá epidemie se zastaví během několika dní.

Užívání "česnekové vody" jako protiepidemický protokol může být použit do jednoho dne v celé zemi u celé populace. Základní patogenní morfologický substrát úplně zmizí za jeden nebo dva dny.

Způsob přípravy "česnekové vody" je extrémně jednoduchý:

1. Večer jeden (!) oloupaný stroužek česneku se rozřízne na polovinu v příčném směru, vloží se do 1/2 l čajové konvice ze skla nebo porcelánu a naplní se vodou při pokojové teplotě.

2. Ráno je "česneková voda" připravena k použití. Musíte konzumovat 1/4 litrovou sklenici ráno na lačno a 1/4 litrovou sklenici 2 hodiny po posledním jídle.

3. Následujícího dne bude třeba postup přípravy "česnekové vody" opakovat s čerstvým stroužkem česneku.

4. Pokračujte v užívání česnekové vody po dobu jednoho měsíce. Během této doby bude vytvořena specifická imunita proti COVID-19.

R. M. Khaitov, B. V. Pinegin.

A toto jsou vědci, kteří napsali jedny z prvních učebnic imunologie.Rusovský park.

Je ideálnym miestom aj pre obrnárov polio z Bratislavy. Je tu možno robiť stretnutia spojené s prechádzkou. Je v podstate bezbarierový. Blízko parku býva náš polio obranár Tibor Straka.

Niže su prvé dve fotografie z 21..10.2020 a ostatné z čias keď sme boli mobilnejší.

Rusovský park - nájdete tam Kaštieľ Rusovce i malebnú prírodu

Jedným z obľúbených parkov pre mamičky, deti, ale aj ostatných ľudí je Rusovský park v Bratislave, v mestskej časti Rusovce. Je to ideálne miesto na dlhé letné i jesenné prechádzky. Prechádzku vám spríjemní štebot vtákov, žblnkot potôčika, vysoké gaštany a platany, ale aj majestátny Rusovský kaštieľ. Park ponúka tiché zákutia a pokojné miesta na zrelaxovanie.

RUSOVSKÝ PARK A JEHO HISTÓRIA

Park v Rusovciach a jeho okolie je skutočným historickým dedičstvom. Jeho minulosť siaha až do doby bronzovej. Našli sa tu rôzne predmety, nádoby, šperky a aj hroby, ktoré pochádzajú práve z doby bronzovej. Taktiež sa tu našli pozostatky po dávnych Keltoch či Rimanoch. Významnou pamiatkou je aj Gerulata, vojenský tábor, ktorý bol súčasťou hraničného opevnenia. Gerulata mala antický pôvod a nachádzala sa tu v 2. až 4. storočí.

Po Gerulate vzniklo na tomto mieste slovanské osídlenie, ktoré zanechalo taktiež pár pozostatkov. Prvá zmienka o Rusovciach je z čias panovníka Ondreja II. z roku 1208. Rusovce a okolie boli hraničnou oblasťou a neskôr sa stali aj obchodným strediskom. Mohla za to práve ich dobrá poloha, keďže tadiaľto viedla cesta z Uhorska do Rakúska. Vidiecke mestečko, tak sa Rusovce nazývali. V okolí Rusoviec sa našli aj pozostatky, ktoré vravia o prítomnosti židovskej synagógy, cintorína, ale aj školy.

V Rusovskom parku prebiehal program Rímske dni.ilustračné: SITA

Štefan Zichy bol predseda Uhorksej komory a v roku 1646 získal panstvo Rusovce. Práve rodina Zichovcov bola vyše 200 rokov majiteľmi panstva a vďaka nim tu vznikol aj Kaštieľ v Rusovciach, ktorý je dodnes jedným z najkrajších kaštieľov. V roku 1872 sa stal majiteľom gróf Hugo Henckel, ktorý vybudoval v areály Kaštieľa žrebčín. Neskôr odkúpila Rusovský park princezná Stephania. Neskôr patrili Rusovce Maďarsku a po II. svetovej vojne Československu. Začiatkom roka 1972 sa Rusovce pričlenili k hlavnému mestu Slovenska - Bratislave.Jožko a Mariettka si dali upraviť kúpelku na bezbarierovú.

Trvalo nám to skoro rok. Naskôr vybavovanie na úrade práce k schváleniu príspevku. Potom hladanie majstrov,ktorí by to vykonali. No v Bratislave sme hladali skoro tri mesiacel. 

Nasli sme ochotnych a šikovných výsledkom je pekná a účelovo výhodná kúpelka.

Rok 2007 bol v Kuneráde hríbové eldorádo. Toto našli Jožko a Mariettka

Kunerád rok 2007.


Fujarista. Bratislava - Stará radnica

Betlehem - Rajecká Lesná - Bratislavský hrad.

Slnečné hodiny. Rajec